Bojíte se o peníze?

  • 10, 13, 2020
  •  
  •  Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bojíte se o peníze?

Jakkoliv je koronavirus něčím docela malým, pouhým okem neviditelným, dokázal u nás nadělat hodně problémů. A to nejen zdravotních, ale i jiných, ty ekonomické nevyjímaje. Kdejaká firma se tu musela zavřít, kdekdo přišel o práci a o všechny nebo alespoň část příjmů, nesmí se to a ono, a ani ti, jimž poměrně přeje štěstí a jsou finančně zajištění, si nemohou zrovna prozpěvovat. Protože i ti, kdo mají peníze, trpí. A sice tím, že takové finanční prostředky v nejistých dobách jako je ta naše ztrácejí nemalou část své hodnoty.

zlato na krabičce

Trh je nejistý a měna klesá. A to, co jsme si za své peníze mohli nakoupit ještě docela nedávno, už si za ně dnes nepořídíme. A znehodnocování měny ještě ani zdaleka není u konce, nepříznivý trend trvá a nezdá se, že by v dohledné době bylo lépe.
A co dělají ti, kdo mají peníze a nechtějí, aby jim tyto ztrácely svou hodnotu? Ti investují do zlata. A sice proto, že je to zrovna zlato, co neztrácí hodnotu ani v těch nejtěžších dobách. Ba právě naopak – čím hůř je na tom měna, tím více finančních prostředků získá za své zlato ten, kdo se ho rozhodne prodat.
A proto dnes sice mnoho odvětví ekonomiky nefunguje nebo se jim nedaří, ale prodej a výkup zlata vzkvétá. Protože ti, kdo mají volné finanční prostředky, zlato nakupují, aby v jeho podobě uchovali hodnotu svých úspor, a ti, kdo potřebují peníze, své zlaté rezervy prodávají a získávají za ně dříve jen stěží představitelné částky.

zlaté placky

A vy si můžete počínat obdobně. Pokud nějaké investiční zlato máte, můžete ho dnes velmi výhodně prodat, a pokud máte nadbytek peněz, určitě uděláte jedině dobře, když se před ztrátou jejich reálné hodnoty ochráníte investováním do kvalitních švýcarských zlatých slitků.
Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv transakci se zlatem, můžete si být jisti tím, že na tom určitě neproděláte. I kdyby bylo v naší ekonomice sebehůř.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup