Stahovací páska

  • 03, 24, 2022
  •  
  •  Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stahovací páska

Každý, kdo pracuje s různými kabely, ví, jak obtížné je udržovat je čisté a uklizené. Čím častěji se setkávají, tím je situace obtížnější. To může vést k tomu, že uvidíte jen změť kabelů a nebudete si jisti, který kabel, ke kterému patří. Existuje však řešení, jak udržet pořádek i při velkém počtu kabelů. Jednoduše použijte taháky. Jsou levné, snadno se používají a můžete si vybrat z různých typů. Díky nim budou budoucí kabelážní práce bezpečnější, rychlejší a efektivnější.

stahovací pásek

Selhání stahovací pásky
Plastový tahák je jako delší pásek, který má na vnitřní straně zoubky. Jeden konec je zúžený a na druhém konci je malé očko. Poté se provlékne druhým koncem a vytvoří smyčku. Současně se utahuje, aby se nastavil požadovaný průměr. Hroty zajišťují, že se stuha při utahování neotevře ani neuvolní. Můžete si také koupit pásky s hroty na vnitřní i vnější straně. Ty mohou vytvářet větší napětí a používají se hlavně pro rovné kabely. Všechny plastové pásky jsou odolné proti nárazu, chemikáliím a teplotám (v závislosti na obsahu polyamidu).

Dalšími materiály jsou ocelové pásky, které lze opakovaně použít a které mají vysokou odolnost vůči nárazům, chemikáliím, UV záření a různým teplotám.

Dalším typem je textilní páskování. Jsou připevněny suchým zipem, takže je lze použít opakovaně.

černý pásek

Posledním typem je gumička, která má výhodu pružnosti, ale je méně pevná.

Použití gumiček
Plastové pásky lze použít nejen v elektrických instalacích. Najdeme je také na plotech, kde slouží k upevnění krycích plachet, a na reklamních poutačích, kde drží napnutou plachtu, lze je použít k přivázání klíčů, igelitových pytlů na odpadky, ale také k upevnění mnoha věcí, které postrádají kovové kolečko apod.

TME
Navštivte a prohlédněte si celý sortiment na webových stránkách distributora TME s internetovou adresou www.tme.eu.